Питання-відповіді

Коротко про ламінований паркет (ламінат)

Ламінуванню, тобто нанесення на поверхню пластикової плівки, може піддаватися безліч матеріалів. Словосполучення «ламінований паркет» – дуже невдале словосполучення, тому що справжній паркет не ламінують – його просто покривають лаком. Коректним слід визнати найменування «ламіноване покриття для підлоги».

Отже, чим відрізняється ламіноване покриття підлоги від звичайного паркету?

Перш за все – конструкцією і властивостями матеріалу. За зовнішнім виглядом ламінат є тонкими 7-11 мм листи, завдовжки 100-140 і шириною близько 20 см, які по краях забезпечені шпильками і пазами для стиковки один з одним. Лицьова сторона може мати забарвлення і фактуру десятків видів порід деревини (і не тільки), на чому і закінчується їх схожість з паркетом.

Склад ламінованого паркету

Матеріал дошки являє собою аналогію листкового пирога. Верхнім шаром служить спеціальна високоміцна плівка з смоли – те саме «ламінування», що дало назву всьому виробу. Це покриття буває одношаровим і багатошаровим. Верхній шар несе на собі найважливішу функцію захисту від зовнішніх впливів; також він протистоїть волозі і забрудненню, хімікатів і сонячним променям.

Наступний шар – декоративний – являє собою спеціально оброблену і просочену папір або меблеву фольгу, імітує-ющую породи дерева або фактури і забарвлення інших матеріалів.

Головною складовою ламінатної підлогової дошки є основний несучий шар з матеріалу ДСП або ДВП. За нею ховається звичайна деревно-волокниста плита (ДВП), тільки дуже високого ступеня щільності.

Нижній шар «пирога» (так званий оборотний лист) – нерафінована або просочена смолами папір, чиє призначення – захист ДВП або ДСП-шару від вологи і стабілізація геометрії всієї плити.

Оцінимо достоїнства ламінованого паркету

Переваг у ламінованого паркету (покриття) багато. По-перше, ламінований шар, на відміну від дерев’яного паркету, не вимагає шліфування і покриття лаком. По-друге, ламінат не вигоряє на сонці, а будь-яке пляма від пролитого кетчупа або впала сигарети легко видаляється за допомогою ацетону. Так само перевагою є можливість вибору якості ламінованого паркету, в залежності від зносостійкості. Європейські норми затвердили класифікацію з діленням ламінатів на класи, в залежності від зносостійкості. За результатами тестів полам присвоюється клас використання:

21 – домашні приміщення (спальня);
22 – домашні приміщення з середньою інтенсивністю ходіння (дитяча);
23 – домашні приміщення з підвищеною інтенсивністю ходіння (кухня, передпокій);
31 – комерційні приміщення з низькою інтенсивністю ходіння (переговорна кімната);
32 – комерційні приміщення з середньою інтенсивністю ходіння (офіс);
33 – комерційні приміщення з підвищеною інтенсивністю ходіння (магазин).

Щоб оцінити справжнє якість підлоги, слід звертати увагу так само і на термін гарантії, який надають виробники. Наприклад, підлога шведського або норвезького виробництва може мати клас 31 і забезпечуватися гарантією для використання будинку 10 років, а підлога в тому ж 31 класі польського або французького виробництва має гарантію лише на 5 років. Це означає, що стать виконує мінімальні норми для класу 31, але виробник упевнений в його міцності і відповідає лише за 5 років експлуатації.

Вода – ворог ламінату

При всіх перевагах ламінованих підлог, потрібно знати, що у деяких видів ламінату недостатня вологостійкість. Однак практика показує, що ламіновані підлоги високого класу (31, 32, 33 і навіть 23) можуть без помітних наслідків витримати зіткнення з водою протягом декількох годин. Головна вимога – не допускати водопролітія, а будь-які калюжки миттєво забирати з підлоги. Миття підлог зовсім не забороняється, але не слід розводити «болото» і зловживати миючими засобами – вони можуть залишити білясті сліди.

Як укладати ламінований паркет

Процес укладання ламінованого паркету нагадує гру з дитячим конструктором – настільки точно і швидко стикуються між собою паркетини-модулі. Але перед цим необхідно час і сили на підготовчі роботи з вирівнювання поверхні «чорнової підлоги». Довірте укладання фахівцям, інакше Ви можете зіткнутися з тим, що укладений ламінат буде прогинатися, ходити ходором, скрипіти, розходитися по швах і т.д.

Як доглядати за ламінованим паркетом?

При правильному догляді і тривалому терміні гарантії ламінована підлога буде служити Вам довгі роки. Для щоденного догляду рекомендується використовувати вологу ганчірку або пилосос. При виникненні плям їх можна видалити ацетоном, спиртом або бензином. Якщо раптом (що малоймовірно) Ви подряпали підлогу, то подряпину можна закрити шпаклівкою або ремонтним олівцем. Не варто застосовувати для миття клейових підлог мильні розчини, оскільки вони можуть викликати ефект «білих стиків». В офісах рекомендується користуватися гумовими коліщатками на кріслах і стільцях, а також килимками на вході.

Що таке паркетна дошка

Паркетна дошка виготовлена з трьох шарів деревини, склеювання яких відбувається під високим тиском. Напрямок волокон в кожному шарі взаємно перпендикулярно. Така технологія виробництва дозволяє створити щільний і безшовний сендвіч, який найменшим чином залежить від змін вологості, температури і витримує високі навантаження.

Структура паркетної дошки: Лакова або масляна система захисту, з гладким або брашированном фінішним шліфуванням. Шар цінної породи дерева товщиною 3,6 – 4,00 мм. Планки з масиву сосни. Компенсаційний шар з деревини хвойних порід. Нижні два шари під впливом температури і вологості легко міняють свої геометричні розміри і компенсують зміни виникають у верхньому шарі паркетної дошки. Ще одна перевага паркетної дошки – її заводська шліфування і покриття захисним матеріалом (лаком або маслом). Шліфування, і особливо нанесення лакового шару в заводських умовах, по своїй якості і довговічності вище, ніж у звичайних умовах. Просочення маслом сильніше підкреслює красу натурального дерева, тому що масло набагато легше проникає в пори і текстура деревини проявляється сильніше. Паркетну дошку клеять в паз в так званий плаваючий підлога без прикріплення його до основи або з кріпленням до основи, що так само допускається. В останні 2 роки Європейські виробники практично відмовилися від паркетної дошки з клейовим з’єднанням і перейшли на з’єднання без клею різних конструкцій. Така паркетна дошка простіше в монтажі і вірогідність її «зіпсувати при монтажі» мінімальна.

Що таке Підлогова дошка

Підлогова дошка аналогічна за своєю конструкцією штучному паркету (масивна дошка з шипами і пазами на бічних і торцевих гранях) з габаритними розмірами: довжина від 500 до 2000 мм, ширина від 18 до 25 мм. Завдяки таким розмірам підлогова дошка все частіше знаходить застосування в оформленні сучасних інтер’єрів.

Що таке штучний паркет

Паркет – лицьовий шар підлоги, настилають по певному малюнку з окремих струганих дощечок (паркетних планок).

Підлоги з паркету:

  • настеляються в житлових і громадських приміщеннях з невеликою інтенсивністю руху;
  • відрізняються красивим зовнішнім виглядом, малою тепло- і звукопровідністю, екологічною чистотою і відсутністю шкідливих впливів на організм людини.

Якість паркету визначається породою деревини, способом розпилювання стовбура, способом виготовлення.

Відновлювати (шліфувати і заново покривати лаком) штучний паркет можна до 3-4 разів. З урахуванням відновлення кожні 7-10 років, паркет може прослужити до 30-40 років.

Що таке щитовий паркет

Щитовий паркет застосовується переважно для настилання підлог в унікальних будівлях. Являє собою масивну основу-піддон, виконане у вигляді рамки і заповнене фільонками. Піддон облицьовують зверху планками прямокутної або квадратної форми. Планки виготовляють в основному з деревини твердих порід, а основу – з деревини хвойних порід. Розміри і форма планок залежать від заданого малюнка. Зазвичай Щитовий паркет має малюнок у шашку або під кошик. Щитовий паркет випускають деревообробні підприємства. На будівництво його постачають в готовому вигляді. Щитовий паркет виготовляють у вигляді щитів розміром 800×800, 1420×1420 мм і більше або у вигляді панелей з трьох і більше щитів.