Полірування паркету

Полірування паркету

Щоб паркетне покриття не втрачало свій вигляд, мало шліфувати його і покривати лаком раз на 6 років. За ним треба доглядати в процесі експлуатації, в чому насправді немає нічого складного. По-перше, дуже важливо прибирати бруд і вуличний пил, який приноситься в дім на взутті й налітає через відкриті вікна, саме він непомітно дряпає блискуче покриття. Для цього потрібно додати у воду миючий засіб з восковими добавками, його виготовляють спеціально для догляду за паркетом, і протирати підлогу шваброю з трохи вологою широкою насадкою. Таким чином, відбувається натирання, тобто тонке полірування паркету.

Вищеописаний спосіб підходить для домашніх умов. Звичайно, для великих залів такий метод не використовують, бо він занадто витратний за часом. Для таких приміщень застосовують спеціальну техніку, наприклад, кругло-шліфувальну машину, для якої існує необхідна хімія для полірування.

Для чого потрібне натирання паркету?

Лак або УФ-масло відмінно підвищують зносостійкість поверхні, однак шов між дошками залишається незахищеним. В нього потрапляє волога, яка вбирається в соснову основу паркету, наслідком чого є розбухання стику і розширення щілини між дошками. В щілинах накопичується пил, перешкоджаючи приляганню дощок, що знищує естетику паркету. Натирання воском або поліроллю герметизує шви, що перешкоджає вбиранню вологи в дерево.

Якщо натирання роблять після закінчення ремонту паркету, підлогу спочатку очищають від пилу. Дуже важливо вичистити пил, який забився в пори дерева, для чого використовують спеціальні суміші. Тільки після цього приступають до натирання паркету воском або поліроллю. Оновлення герметизації швів, тобто повторне  натирання  повертає паркетному покриттю первинний блиск.

Для паркету, який покритий натуральним або оксидантним маслом,  натирання просто обов’язкове! Таким чином  відбувається обробка поверхні прозорим масло-воском. Фінальне натирання маслом залишає пори деревини відкритими, що робить необхідним захист не тільки швів, а й усієї поверхні паркету від вологи і пилу. Пил в’їдається в дерево, роблячи його тьмяним і неохайним, особливо псує вигляд світлого паркету. Тому натирання спеціальною сумішшю просто необхідне.

Шпаклівки, а також лаки на водній основі не можна використовувати для таких твердих порід деревини,  як каштан, кедр, дуб і деяких інших, через проступання на лакованій підлозі синювато-білих плям, що зовсім не прикрашають паркет. Крім сумісності обраної шпаклівки з деревом, необхідно уважно поставитися до якості розчину. Хороша суміш легко піддається шліфуванню після висихання.

Полірування паркету і коркового покриття рекомендується виконувати не менше одного разу на рік. Це герметизує шви паркету і всю його поверхню, якщо це необхідно, що додасть прекрасного вигляду підлоговому покриттю і підвищить його зносостійкість.

Полірування паркету

Полірування паркету

Телефонуйте! Ми –  професіонали своєї справи!