Ремонт паркету

Рано чи пізно підлоговому покриттю може знадобитися ремонт паркету. Серед найчастіших причин – протікання води від сусідів (або від несправності вашої сантехніки), вплив на паркет температури від опалення. Іноді – перепланування. Якщо паркет високоякісний, а фахівці – професіонали своєї справи, подібні до наших, то на цьому список причин для ремонту закінчується. Варто зауважити, що ремонт паркету – справа не менш трудомістка, ніж його встановлення, і вимагає значних зусиль.

Навіть якщо ваша підлога в ідеальному стані, кожні п’ять-вісім років її необхідно заново шліфувати і лакувати. Потрібно це для того, щоб ваш паркет завжди виглядав, як новенький. Правильний ремонт паркету починається задовго до появи на підлозі протоптаних доріжок.

Під час ремонту паркету знімається старий шар лаку, а при необхідності – і верхній дерев’яний прошарок в 0,3-0,5 міліметрів. Для цього наші фахівці використовують висококласне обладнання та детально дотримуються технології ремонту.

Первинне шліфування при ремонті паркету роблять за допомогою шліфувальних машин. При грубому шліфуванні зрізається верхній прошарок дерева (проводиться при необхідності). Шліфування поверхні часто складається з декількох етапів. При цьому використовуються плоскошліфувальні машини, обладнані пилозбірниками.

Шпаклювання потрібне для обробки невеликих щілин (до півтора міліметрів). Для найкращого результату в шпаклювальну суміш додають пил, який залишається після шліфування деревини. Великі щілини закладати шпаклівкою безглуздо – вони все одно дадуть тріщини. Щоб цього уникнути, в широкі щілини вмонтовують невеликі планки такого ж дерева, як і основне покриття. Потім поверхня шліфується.

У ремонт паркету може входити і зміна його кольору. Тут в нагоді стане тонуючий лак або морилка. Також ви будете вибирати, матовою чи блискучою буде ваша підлога. Таким чином можна істотно оновити зовнішній вигляд кімнати. Орнамент паркетної дошки і фактура, звичайно ж, при цьому не зміняться. Чим більше шарів лаку нанести, тим зносостійкішим буде ваш оновлений паркет.

Оновити паркет можна не тільки за допомогою лаку. У цій справі допоможуть віск, масло, луг та ін. Фарбування, освітлювання або затемнення, відбілювання – ось що можна виконати.

І головне, пам’ятайте: в ремонті паркету найголовніше – це, як не парадоксально, гарний попередній догляд та обслуговування.