Шліфування паркету

Шліфування паркету – напевно ці слова чув кожен, у кого вдома лежить прекрасна екологічно чиста паркетна підлога. На жаль, з роками паркет не стає кращим, а тим більше, якщо за ним вчасно не доглядати і вчасно не циклювати (шліфувати паркет). Лак, яким покритий паркет, стирається і тоді може пошкодитися і верхній шар паркету, пролита на паркет вода  теж не робить паркет гарнішим, від цього паркетні планки темніють, тріскаються і відстають від основи. Але якщо ваша паркетна підлога має не найкращий вигляд, не варто засмучуватися, її не обов’язково міняти, можна просто замовити циклювання паркету (шліфування паркету).

Що ж собою являє циклювання паркету? Це, якщо можна так сказати, процес, який дає Вашій підлозі друге життя.

Під час експлуатації паркетної підлоги вона дряпається і тьмяніє, тому потрібно зняти верхній шар паркету і вирівняти її. Паркет циклюється в кілька етапів. Перший етап циклювання (шліфування) паркетного покриття проводиться грубозернистою шліфувальною шкуркою, під час першого етапу забираються всі нерівності паркету і знімаються області з потемнілим паркетним лаком. На наступному етапі ми виконуємо тонке шліфування паркету, виконуємо циклювання паркету дрібною шліфувальною шкуркою, щоб остаточно вирівняти паркет.

Шліфування паркету

Для грубого шліфування паркету використовують шліфувальну машину барабанного типу. Дрібне циклювання виконують дисковою шліфувальною машиною.  У важкодоступних місцях (в кутах, під батареями) використовують кутову шліфувальну машину («болгарку») або спеціальну машину для шліфування дерев’яної підлоги – так званий «чобіток» марки СО-401.

Але бувають випадки, що перед циклюванням паркету потрібно виконати інші роботи для його реставрації. Потрібно ретельно перевірити підлогу на наявність планок, які відстали від основи і скриплять, тому спочатку потрібно виконати ремонт паркету, тобто закріпити паркетні планки або замінити їх на нові, якщо вони не підлягають відновленню.

Між етапами шліфування паркету виконується також шпаклювання паркетного покриття. Цю процедуру потрібно проводити для заповнення щілин між паркетними планками. Щоб колір шпаклівки не відрізнявся, потрібно перемішати її з дрібною тирсою і деревним пилом, який утворився під час шліфування паркету. Шпаклювальна суміш наноситься не тільки в щілини, а й на весь паркет за допомогою шпателя. Після обробки всієї площі дерев’яної підлоги паркет шліфується дрібною наждачною шкуркою, тим самим прибираються непотрібні залишки шпаклівки.

Після проведення всіх етапів шліфування (циклювання паркету) потрібно почекати, поки весь пил в приміщенні осяде, і потім пропилососити підлогу, протерти вологою тканиною і приступати до одного з останніх етапів відновлення підлоги – лакування паркету.

Варто відзначити, що паркетні роботи повинні виконуватися фахівцями, які мають досвід і певні навички в роботі з дерев’яними підлогами. Недосвідчений працівник може не тільки не відреставрувати паркет, а й зіпсувати паркет або скоротити його термін служби, а це задоволення не з дешевих. Замовляйте циклювання паркету у досвідчених майстрів!

Ви можете завжди зателефонувати за номером, зазначеним на сайті, і проконсультуватися у наших фахівців. Ми з радістю допоможемо Вам і відповімо на Ваші запитання!