Паркет – найвідоміший матеріал покриття підлоги. Для збереження кращих якостей деревини, кольору, зовнішнього вигляду паркет потрібно захищати якісно – фарбування звичайною фарбою не підійде. Тут потрібне, як правило, лакування, а лакування – аж ніяк не легкий процесс. Завдяки лакуванню можна зберегти природний колір дерев’яного паркету, його властивості і надати йому специфічного вигляду.
Для правильного лакування слід вибрати не тільки лак, який поділяється на два основні типи – професійний і побутовий, а й знати технологію покриття паркету цією речовиною.
При покритті лаком паркету слід врахувати безліч чинників. Крім зачистки паркету (циклювання), слід вибрати правильний лак. На лаки з ацетоновою основою у більшості людей може проявитися алергія після 2-3 тижнів після фарбування. Саме тому вибирають лаки на водяній основі. Наносять їх також кілька разів. Зазвичай 3-4, іноді до 8-ми шарів.
Щоб дерево не змінило колір в майбутньому, лакування проводиться в кілька етапів. Для початку слід ретельно підготувати деревину: поверхня повинна бути чистою від бруду, жирних плям і просто пилу, і, звичайно ж, повністю суха. Якщо поверхня була тривалий час у вогкості, могла утворитися цвіль. Через це лак на такій поверхні може змінити колір або потріскатися. Такі поверхні, перед нанесенням лаку, слід обробити хлористим вапном. Нанесення лаку в один товстий шар краще не виконувати, бажано нанести декілька тонких шарів, це захистить дерево від зовнішніх впливів набагато краще, та й шари лаку ляжуть набагато рівніше і без можливих потьоків.
Що стосується паркету, на який вже був нанесений лак, то, як і в першому випадку, паркет слід ретельно шліфувати. Необхідно позбутися старого шару лаку або фарби за допомогою спеціального обладнання. Тільки після цього дозволяється нанесення лаку повторно. В іншому випадку, після нанесення нового шару лаку ви можете отримати на обробленій поверхні безліч темних плям. Поверхня повинна бути гладкою, що сприятиме кращому зчепленню матеріалу і шарів лаку, тому паркетну підлогу перед лакуванням шліфують машинкою. Поверхня буде гладкою, що значно скоротить витрату лаку.
Технологія самого нанесення не дуже складна. Якщо поверхня підлоги підготовлена, то можна приступати до лакування. Наносити лак найкраще валиком.
Не слід забувати про технологію, адже відхилення від цих простих правил може призвести до викривлення поверхні лаку, його відлущування і просто втрати кольору.