Лакування паркету

Паркет – найвідоміший матеріал покриття підлоги. Для збереження кращих якостей деревини, кольору, зовнішнього вигляду паркет потрібно захищати якісно – фарбування звичайною фарбою не підійде. Тут потрібне, як правило, лакування, а лакування – аж ніяк не легкий процесс. Завдяки лакуванню можна зберегти природний колір дерев’яного паркету, його властивості і надати йому специфічного вигляду.

Для правильного лакування слід вибрати не тільки лак, який поділяється на два основні типи – професійний і побутовий, а й знати технологію покриття паркету цією речовиною.

При покритті лаком паркету слід врахувати безліч чинників. Крім зачистки паркету (циклювання), слід вибрати правильний лак. На лаки з ацетоновою основою у більшості людей може проявитися алергія після 2-3 тижнів після фарбування. Саме тому вибирають лаки на водяній основі. Наносять їх також кілька разів. Зазвичай 3-4, іноді до 8-ми шарів.

Щоб дерево не змінило колір в майбутньому, лакування проводиться в кілька етапів. Для початку слід ретельно підготувати деревину: поверхня повинна бути чистою від бруду, жирних плям і просто пилу, і, звичайно ж, повністю суха. Якщо поверхня  була тривалий час у вогкості, могла утворитися цвіль. Через це лак на такій поверхні може змінити колір або потріскатися. Такі поверхні, перед нанесенням лаку, слід обробити хлористим вапном. Нанесення лаку в один товстий шар краще не виконувати, бажано нанести декілька тонких шарів, це захистить дерево від зовнішніх впливів набагато краще, та й шари лаку ляжуть набагато рівніше і без можливих потьоків.

Що стосується паркету, на який вже був нанесений лак, то, як і в першому випадку, паркет слід ретельно шліфувати. Необхідно позбутися старого шару лаку або фарби за допомогою спеціального обладнання. Тільки після цього дозволяється нанесення лаку повторно. В іншому випадку, після нанесення нового шару лаку ви можете отримати на обробленій поверхні безліч темних плям. Поверхня повинна бути гладкою, що сприятиме кращому зчепленню матеріалу і шарів лаку, тому паркетну підлогу перед лакуванням шліфують машинкою. Поверхня буде гладкою, що значно скоротить витрату лаку.

Технологія самого нанесення не дуже складна. Якщо поверхня підлоги підготовлена​​, то можна приступати до лакування. Наносити лак найкраще валиком.

Не слід забувати про технологію, адже відхилення від цих простих правил може призвести до викривлення поверхні лаку, його відлущування і просто втрати кольору.

«Паркет Клас» гарантує якісне і довговічне лакове покриття Вашої підлоги.